Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Slovenský červený kríž

Príďte medzi nás

logoDňa 9.12. 2008 na členskej schôdzi bola navrhnutá ako jediný kandidát Renáta Karlová. Na hlasovaní sa zúčastnilo 11 členov, všetci boli za zvolenie Renáty Karlovej za predsedu miestneho spolku SČK Práznovce. Museli sme zvoliť aj nových členov výboru. Za podpredsedu bola zvolená Mária Rybaková, hospodárkou zostala Mária Šmantíková, predseda Kontrolnej a revíznej rady je Silvia Orthová. Privítali sme aj nových členov Máriu Plutinskú, Janku Pohankovú a Lenku Karlovú.
Pre zdravotné problémy sa nezúčastňuje činnosti spolku SČK Mária Zubaková.
Súčasný počet členov je 17. Členské na rok 2009 sme si odhlasovali na 2 eurá.


V roku 2008 sme sa pokúšali zorganizovať jednodňové výlety na kúpaliská. Pre nedostatok financií a sponzorov na platbu autobusu sa výlety nekonali. V novembri sa mal konať Martinský ples, ale pre malý záujem občanov sa ples nekonal. Počas celého roka sme chodili na futbalové domáce zápasy poskytovať prvú pomoc.
V marci 2008 prednášala MUDR. Šildová o srdcových chorobách. Tento rok by sme chceli opäť zorganizovať besedu s nejakým odborným lekárom- diabetológom. Tento lekár môže poinformovať o cukrovke a jej rizikách, preto sú všetci občania vítaní a dúfame, že tieto prednášky budú pre občanov poučením o zmene ich životosprávy.

V roku 2008 sme zakúpili glukomer, takže si občania pri akcii merania krvného tlaku môžu dať zmerať aj množstvo cukru v krvi. Na každej tejto akcii je celkom dobrý záujem občanov.
Potrebovali by sme ďalších nových členov, ktorí chcú pomáhať slabým a chorým, hlavne s radou zdravotných pracovníkov. Nechceli by ste aj vy mať ten dobrý pocit niekomu pomôcť?


 

H I S T Ó R I A.

 

 
 

 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka